flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Господарський суд Одеської області

Робота тимчасово відряджених суддів Господарського суду Херсонської області

15 серпня 2024, 11:37

      Розпорядженням голови Верховного суду від 18.03.2022 № 11/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (окремі суди Донецької, Харківської та Херсонської областей)» територіальну підсудність судових справ Господарського суду Херсонської області змінено та станом на сьогодні справи підсудні Господарському суду Херсонської області розглядаються Господарським судом Одеської області.

      З серпня 2022 року усі судді Господарського суду Херсонської області, що на момент уведення в Україні воєнного стану перебували у штаті суду, Рішеннями голови Верховного Суду від 29.07.2022 були відряджені до інших господарських судів України для здійснення правосуддя без визначення строку відрядження (до Господарського суду Одеської області, Господарського суду Чернівецької області, Господарського суду Кіровоградської області).

      Відрядженні судді Господарського суду Херсонської області продовжують здійснювати правосуддя в інших регіонах України та вносити свій вклад у розвиток судочинства, правової науки та практики.

      Так, суддя, кандидат юридичних наук Павло ПРИГУЗА, який тимчасово відряджений з Господарського суду Херсонської області до Господарського суду Закарпатської області, 06.06.2024 взяв участь в онлайн режимі в організованому та проведеному Запорізьким національним університетом фаховому семінарі з приводу апробації докторської дисертації доктора філософії в галузі права Родіона ПОЛЯКОВА на тему: «Порівняльно-правовий аналіз процедури банкрутства (неспроможності) в Україні, Англії, Німеччині та Франції».

      У цьому неординарному семінарі взяли участь правники, знані в Україні науковці галузі господарського права, що спеціалізуються на питаннях конкурсного права і процесу (банкрутства та неплатоспроможності) у тому числі судді місцевих господарських та апеляційних судів, Касаційного господарського Суду у складі Верховного Суду. Доповідь Р. Полякова була заслухана з великим науковим та практичним інтересом, зокрема питання компаративістики, дослідження нормативних систем різних держав на основі порівняння цих систем та принципів функціонування, питання імплементації положень іноземного законодавства у національне право, а також законодавства про транскордонне банкрутство Європейського Союзу в законодавство України. Учасники семінару вислухали відповіді Р. Полякова на свої питання, оговорили і висловили свої міркування щодо наукового дослідження та побажання успіхів молодому вченому.