24 листопада відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми практики при застосуванні законодавства про банкрутство, та шляхи їх вирішення». Ініціатором обговорення існуючих проблем сфери відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та організатором проведення круглого столу виступив Господарський суд Херсонської області, а приміщення прес-центру Незалежного тижневика газети «Новий день» вже традиційно стало майданчиком для відкритого діалогу експертів у сфері господарського права та процесу.
Спікерами заходу виступили Голова Господарського суду Херсонської області Пригуза Павло Дмитрович, начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Клим Ігор Вікторович, начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Чеснок Олег Васильович, начальник управління виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Тюпляєв Ярослав Геннадійович та арбітражний керуючий Акопян Гаджик Гарагенович. Також у роботі круглого столу приймали участь начальник Херсонська ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області Оліфіренко Сергій Володимирович, начальник юридичного відділу Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Смирнова Тетяна Валентинівна, арбітражні керуючі та представники підприємницького сектору міста Херсона.
У рамках заходу, присутні провели активну дискусію стосовно проблем правового регулювання процедури банкрутства, поділилися власним досвідом їх подолання на прикладі конкретних справ та наголосили на необхідністі перетлумачення судової практики при застосуванні законодавства у даній сфері. Особливу увагу зосередили на питаннях діяльності арбітражного керуючого на стадії розпорядження майном та ліквідації боржника, можливості затвердження мирової угоди між боржником та кредиторами, визнання недійсними угод боржника, покладання субсидіарної відповідальності на засновників (власників).
Підсумовуючи, всі учасники зійшлися на думці, що необхідно й надалі поглиблювати комунікацію між господарським судом, іншими органами державної влади, місцевого самоврядування та представниками громадськості, чому, безумовно, і слугує організація таких публічних заходів, як круглий стіл, конференції та ін., які сприяють розумінню сучасних процесів у правозастосуванні та пошуку шляхів їх вдосконалення.