Європейський суд з прав людини є міжнародним органом, який за умов, визначених Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, може розглядати заяви, подані особами, що скаржаться на порушення своїх прав. Конвенція визначила зокрема право на справедливий суд (ст.6), право на ефективний засіб юридичного захист (ст. 13). Наші суди зобов’язані застосовувати у своїй діяльності Конвенцію, а судді — орієнтуватися на рішення Європейського суду і враховувати ці рішення з того чи іншого питання під час розгляду певної категорії справ.
Україна як складова світової системи і член Ради Європи, яка ратифікувала, приєдналася чи підписала приблизно чверть від існуючої кількості багатосторонніх міжнародних договорів, укладених у межах Європи, і зокрема ратифікувала Конвенцію та протоколи до неї, які стали частиною нашого національного законодавства, й визнала юрисдикцію Європейського суду, здійснює низку заходів задля виведення судової системи Держави на такий рівень правосуддя, який би не давав підстав громадянам України звертатися до Європейського суду за захистом своїх прав.
26.04.2018 року у приміщенні Суворовської районної у місті Херсоні ради відбулось засідання регіонального відділення Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області, на якому обговорювались питання, пов’язані з основними напрямками діяльності відділення.
На засіданні були присутні уповноважені представники Господарського суду Херсонської області.
Учасниками регіонального відділення обговорено програму діяльності регіонального відділення, заплановані заходи, у тому числі стосовно ефективного забезпечення з урахуванням міжнародних стандартів прав осіб, що утримуються у місцях несвободи.
Також, під час засідання Олег Предместніков, перший заступник начальника головного територіального управляння юстиції у Херсонській області, розповів про поточні пілотні проекти Мін'юсту, такі як, проект «Я МАЮ ПРАВО!», в рамках якого будуть здійснюватися правороз’яснювальні заходи та консультування за місцем проживання та створення мобільних та дистанційних точок доступу до правової допомоги.
Також, роз’яснено суть загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік та міжнародних партнерів.
Мета даного проекту полягає у підвищенні юридичної грамотності українців, та формування правової культури в суспільстві. Проект передбачає не лише інформування громадян про їхні права, але навчання громадян реалізовувати, захищати та відстоювати свої права.
Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.
Акцентовано увагу на тому, що КМУ на виконання Указу Президента України «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право» розробило План реалізації заходів:
- Проведення інформаційної кампанії в масштабах всієї України, це розміщення інформації про проект на вебсайтах усіх ЦОВВ, ОДА, на Урядовому порталі;
- Розміщення зовнішньої соціальної реклами, публікації у ЗМІ, соцмережах;
- Розробка інформаційних друкованих та електронних матеріалів.
Джерело: https://www.facebook.com/predmestnikv/posts/167239418621407