Законодавство, що регулює відносини між учасниками господарського обороту під час настання неплатоспроможності, є одним із головних регуляторів ринкової економіки, за станом розвитку якого можна визначати рівень захисту інвестицій у державі.
З метою обговорення пріоритетів реформи системи банкрутства в Україні та кращої міжнародної практики функціонування зазначеної сфери права в інших країнах, 19 вересня 2018 року, у місті Києві у приміщенні Верховної Ради України відбувся масштабний захід – міжнародна конференція «Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву».
Цей захід організовано Комітетом Верховної Ради України з питань економічної політики спільно з Центром комерційного права, Міністерством юстиції України, Асоціацією правників України, Всеукраїнською самоврядною організацією фахівців конкурсного процесу, Незалежною асоціацією банків України, Проектом ЄС «Право-Justice», Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими партнерами.
До участі в Конференції долучилися: народні депутати України, представники Уряду України, Національного банку України, Незалежної асоціації банків України, судді, арбітражні керуючі та їх об’єднання, вітчизняні та іноземні експерти, науковці, представники юридичної та бізнес-спільноти.
Серед представників суддівського корпусу участь у заході взяв голова господарського суду Херсонської області Павло Пригуза, який приймав активну участь в дискусії та обговоренні проблемних питань, що мають регулюватися в майбутньому кодифікованим актом законодавства – Кодексом процедур банкрутства, висловив свої пропозиції щодо вдосконалення норм права, що мають позитивно вплинути на економічний та інвестиційний клімат в державі.
Учасники заходу також детально обговорили перспективи запровадження інституту банкрутства фізичних осіб, проблемні питання застосування законодавства про банкрутство компаній, запозичення провідного міжнародного досвіду, стандарти професії арбітражного керуючого.
Резюмуючи, голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук подякував вітчизняним та іноземним експертам, які долучилися до розробки даного законопроекту, завдяки чому документ набув значних трансформацій і став більш збалансованим з погляду законотворчої техніки.
Організатори Конференції висловили сподівання, що парламент вже в наступному місяці може ухвалити довгоочікуваний Кодекс, який допоможе вирішити низку важливих проблем, зокрема дозволить підвищити ефективність процедур банкрутства та покращить бізнес-клімат, що сприятиме відновленню платоспроможності українських підприємств і залученню інвестицій в економіку. Крім того, ухвалення змін в корпоративному банкрутстві дасть можливість Україні суттєво піднятися в рейтингу Doing Business за компонентом "Вирішення неплатоспроможності" та в загальному рейтингу.
За результатами конференції будуть сформовані рекомендації щодо подальшого остаточного доопрацювання Кодексу до другого читання.