flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Господарський суд Одеської області

Студенти-журналісти Херсонського державного університету відвідали Господарський суд Херсонської області у рамках проекту «Суд очима майбутніх журналістів»

29 жовтня 2018, 17:51

Засоби масової інформації відіграють роль важливого суспільного механізму у взаємодії судової системи та інститутів громадянського суспільства. А отже, створення ефективної комунікації судів та ЗМІ є актуальним завданням на етапі демократичних перетворень у сучасній Україні.

У контексті зазначеного, унікальний спільний проект «Суд очима майбутніх журналістів» Херсонського окружного адміністративного суду, Господарського суду Херсонської області, Херсонського міського суду Херсонської області та студентів  ІІ та IV курсу за спеціальністю «Журналістика» факультету української філології та журналістики Херсонського державного університету, який розпочався 18 жовтня задля налагодження комунікативних зв’язків між майбутніми співробітниками ЗМІ та судовими установами, є необхідним та важливим.

26 жовтня Господарський суд Херсонської області у рамках проекту провів другу зустріч зі студентами та продовжив знайомити юних журналістів із судовою системою України.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Господарського суду Херсонської області Пригуза Павло Дмитрович, який наголосив на актуальності проекту та закликав журналістів бути об’єктивними і неупередженими при висвітленні діяльності суду.

Студентів ознайомили з господарською юрисдикцією за допомогою презентації "Господарський суд у судовій системі України": від історії започаткування окремого органу для вирішення спорів, що виникають при здійсненні господарської діяльності, до сучасних реформ у відповідної сфери судочинства.

Наочно роботу суду на прикладі надходження позовної заяви та її автоматичного розподілу між суддями за допомогою системи діловодства продемонстрували начальник відділу канцелярії Прудченко Ольга Валеріївна, а також начальник відділу організаційного забезпечення діяльності суду Гололобов Максим Вікторович.

Від суддівського корпусу студентів привітав суддя Господарського суду Херсонської області Соловйов Кирило Володимирович. Він детально розповів присутнім про роботу судді:  від моменту вирішення питання про відкриття провадження по справі, до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення рішення. Крім того, студенти мали змогу відвідати саму нарадчу кімнату та дізнатись про особливості її оснащення. 

Помічник судді Джафарома Маргарита Борисівна  розповіла про процесуальні акти, які виносить суддя під час розгляду спору, та формування судової справи за Інструкцією з діловодства.

Знайомство з судом було б неповним, якби студенти наочно не побачили процес звершення правосуддя. Для цього гостям була надана можливість переглянути судове засідання в режимі відеоконференції. При цьому присутнім розповіли про такий формат судового засідання та його особливості.

І наостанок юні журналісти мали змогу поспілкуватися з керівником апарату Господарського суду Херсонської області Бабіжаєвим Костянтином Вікторовичем, який із задоволенням відповів на всі питання та ще раз закликав присутніх у своїй роботі користуватися тільки перевіреними ресурсами та об’єктивно висвітлювати інформацію.

 Хотілося б заначити, що свобода ЗМІ, яка є невід’ємною складовою свободи вираження поглядів, має винятково важливе значення в суспільстві, що базується на верховенстві права. Однак це право не є абсолютним, а особливо в площині здійснення судочинства. Таке право має бути збалансоване з іншими правами людини, передусім — з правом на справедливий суд.  Судовий процес, по суті, є механізмом для вирішення спорів. Одна сторона процесу звинувачує іншу у вчиненні певного правопорушення. Під час розгляду справи сторони мають повідомити факти, які підтверджують їхню позицію. Тому «факти», оспорювані в суді, мають лише умовний характер, який прямо залежить від версії сторони спору. Поки суд не ухвалить рішення, обвинувачену сторону вважають невинною. Отже, дуже важливо, щоб журналісти саме так її характеризували у своїх матеріалах. Зважаючи на специфіку теми, треба, очевидно, говорити і про подальше проведння подібних комунікативних заходів.

Знайомство майбутніх журналістів із правосуддям, відкритість суду та щира налаштованість обох сторін на діалог є запорукою майбутнього правдивого та об’єктивного висвітлення діяльності суду у ЗМІ. Керівництво та колектив Господарського суду Херсонської області  завжди сприяє подібним заходам, особливо для молоді, дбаючи про виховання юного покоління у дусі поваги до закону та прав людини.

Наступна зустріч у рамках спільного проекту "Суд очима майбутніх журналістів" відбудеться у Херсонському міському суді Херсонської області.