Газета "Голос України" опублікувала Кодекс України з процедур банкрутства. Кодекс набере чинності через 6 місяців з дня його офіційного опублікування, крім положень, які визначають створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків, які набирають чинності через 3 місяці з дня офіційного опублікування цього Кодексу.
Нагадаємо, що Верховна Рада у жовтні 2018 року ухвалила Кодекс з процедур банкрутства (№8060).
Даний Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи. Метою документа є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин з відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у важкій фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави. Кодекс отримав підтримку з боку Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Національного банку України, Асоціації правників України, банківської спільноти, арбітражних керуючих, представників експертного середовища.
Кодекс України з процедур банкрутства викладено у чотирьох книгах:
Книга 1. Загальна частина.
Книга 2. Арбітражний керуючий.
Книга 3. Банкрутство юридичних осіб.
Книга 4. Відновлення платоспроможності фізичної особи.
Прикінцевими та перехідними положеннями цього Кодексу вносяться зміни до:
З повним текстом можна ознайомитися на веб-сайті газети ВРУ «Голос України»: http://www.golos.com.ua/article/316284?fbclid=IwAR184Hz2nspHJ0Nv2oYWZZyRaeGhHZMuyT14L84rmat6F7zPTZ3rOsqwtbo