В останні роки на фінансовому ринку з'явилися нові терміни ─ криптовалюта, біткоіни, блокчейни. Для більшості людей вони поки що дуже незвичні. Але можна з упевненістю стверджувати, що за криптовалютою, або, іншими словами, «електронною готівкою» ─ майбутнє.
Криптовалюти ─ це чудова можливість для інвестування. В Америці біткоін визнано одним з видів платежів в електронній комерції. Влада Німеччини віднесла біткоіни до приватних грошей, за допомогою яких можуть здійснюватися багатосторонні клірингові операції. Звичайно, зараз в Україні використання криптовалют поки що не досягло таких показників, як у США, країнах Західної Європи чи Південно-Східної Азії, однак стрімко набирає обертів.
Використання криптовалюти є новим, революційним способом здійснення платежів в електронній комерції, однак визначеного правового статусу в Україні такий засіб оплати на даний час не має. А отже необхідним є врегулювання питання щодо застосування «електронної готівки», у зв’язку з чим, народні депутати подали до Верховної Ради України проект Закону «Про обіг криптовалюти в Україні» (реєстр. № 7183 від 06.10.2017).
Цей законопроект визначає правовий статус криптовалюти і правові основи організації та діяльності суб’єктів криптовалютних транзакцій, – йдеться в пояснювальній записці. Законопроект також дає визначення таких явищ як криптовалютна біржа, система блокчейн, майнер і майнінг. Метою законопроекту є надання офіційного статусу криптовалюті, регуляції правовідносин щодо її обігу, зберігання, володіння, використання та проведення криптовалютних операцій в Україні. Він визначає правовий статус криптовалюти та правові засади організації та діяльності суб’єктів криптовалютних транзакцій.
На думку ініціаторів, зазначений законопроект дозволить залучити багатомільйонні міжнародні інвестиції в Україну для розвитку малого, середнього та великого бізнесу, що у свою чергу позитивно вплине на економічний клімат всередині держави, дозволить зміцнити національну валюту та збільшити ВВП. Застосування криптовалюти вплине на ряд позитивних змін, як для економіки країни, так і для розвитку науково-технічного прогресу, а саме: створення і розвиток нового економічного сектора в Україні, створення робочих місць, збільшення обсягу надходження податків до бюджету, – йдеться в документі.
Для зацікавлених осіб http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62684