flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Господарський суд Одеської області

Керівник апарату Господарського суду Херсонської області прийняв участь у семінарі з питань прозорого та ефективного судового управління

03 серпня 2018, 14:30

1−2 серпня 2018 року в місті Одесі відбувся семінар, мета якого −  обговорення шляхів адаптації кращих міжнародних практик для ефективного здійснення правосуддя в Україні, організований за сприяння Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) у співпраці з Вищою радою правосуддя, Верховним Судом та Державною судовою адміністрацією України.

До заходу долучився керівника апарату Господарського суду Херсонської області Бабіжаєва К.В.

Прийняття нових процесуальних кодексів, а також очікуване створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності створює як нові можливості, так і виклики для судового управління в Україні. Висока кваліфікація керівників апаратів суду, ефективність та прозорість адміністративних судових процедур, а також запровадження та використання кращих міжнародних практик у даній сфері є критичними факторами, що визначають подальші реформи в українській судовій системі.

Учасники семінару переймали досвід побудови роботи суду з належним та ефективним управлінням, формування та втілення бачення суду в питаннях лідерства і стратегічного планування, реалізації ключових принципів розробки стратегічного плану та втілення оновлених стратегій у рамках поточного реформування судової системи, у тому числі інформаційного та кадрового компонентів.

Присутні мали можливість взяти участь у дискусіях на теми функціонування судового апарату та забезпечення надання відповідних послуг, чіткого розподілу функцій як способу зменшення адміністративного тягаря, розглянути питання щодо лідерства і зв’язків з громадськістю, керування кадровими ресурсами як ключові складові механізму здійснення правосуддя.

Залучені експерти поінформували про передові практики ефективної імплементації електронних систем судового управління та оптимізації електронного документообігу, структурування завдань у рамках стандартного робочого процесу з відокремленням адміністративних завдань від інших.